Karłowicza 15 – informacja

Szanowni Mieszkańcy ,

W związku z bulwersującymi wydarzeniami w budynku przy ulicy Karłowicza 15, gdzie doszło do aktów wandalizmu i kaofilicznych zachowań, których dopuściły się niezidentyfikowane osoby informujemy co następuje:

W poprzednich latach KSM informowała pisemnie mieszkańców Karłowicza 15 o możliwości montażu domofonu, po uzyskaniu zgód mieszkańców. Jednak nie spotkało się to z odzewem ze strony mieszkańców tej nieruchomości.

Od kilkudziesięciu już lat w Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej uregulowania prawno- formalne nie dopuszczają możliwości finansowania montażu domofonów ze  środków zgromadzonych na funduszu remontowym.  Praktyka taka w naszej ocenie niestety nie sprawdziła się  i zdaniem Zarządu KSM nadszedł również w tej materii czas na zmiany.

Zarząd obecnie podjął działania w celu zmiany zastanego, prawnego stanu faktycznego w przedmiotowym zakresie.  

Nie mniej jednak należy dodać, że to czy Spółdzielnia będzie mogła przystąpić do montażu domofonów zależy w głównej mierze od pozyskania zgód właścicieli mieszkań i tu liczymy na  Państwa pomoc oraz wsparcie naszej inicjatywy. Mieszkanie w bloku w zasobach Spółdzielni, oznacza bowiem , że wszyscy zamieszkujący mają prawo do dysponowania daną nieruchomością. Bez Państwa aprobaty dla naszych działań finalnie niestety nie będziemy mogli nic  w tym zakresie zrobić.

Proces zmian będzie wymagał od nas szeregu regulacji dotyczących m.in. planu remontowego czy finansowo-gospodarczego jak również zmian poszczególnych aktów normatywnych KSM a  efekty naszych działań nie będą od razu widoczne, dlatego też prosimy o cierpliwość.

Drodzy Państwo, wyrażamy głęboką wiarę, że podejdziecie do naszych propozycji ze zrozumieniem i dla własnego komfortu oraz bezpieczeństwa wyrazicie aprobatę dla wdrażania nowych rozwiązań.

Ze spółdzielczym pozdrowieniem ZARZĄD KSM.

Komentarze są wyłączone.